Decydując się na jesienny fungicyd rzepaczany, warto postawić na sprawdzone produkty. Rekomendujemy produkt BASF Polska - CARYX 240 SL. A dlaczego? Bo jest to rozwiązanie sprawdzone i przetestowane w ostatnich latach, tak bardzo niekorzystnych dla rzepaku. Podczas pamiętnych wymarznięć w 2012 roku to właśnie rzepak traktowany produktem CARYX w największym stopniu przezimował i uratował późniejszy plon. To wyniki nie tyko ze stacji badawczych BASF, ale również wyniki na podstawie niezależnych badań przeprowadzanych przez firmę GfK Kynetec w oparciu o doświadczenia gospodarstw rolnych w całej Polsce.

Brak danych 

Brak danych 

Natomiast tegoroczne doświadczenia wyraźnie pokazują, że plon rzepaku po zabiegach jesiennych CARYX jest nawet o o 5,9 dt/ha w odniesieniu do kontroli (co obrazuje poniższy wykres) i wyższy w porównaniu do innych rozwiązań. Inną ważną cechą produktu CARYX jest na pewno duży wpływ na rozwój systemu korzeniowego dający roślinie energię do przezimowania, a wiosną do odpowiedniego wzrastania.

Brak danych 

Kiedy zastosować CARYX? Właściwie już wkrótce, bo w fazie 4-6 liści rzepaku ozimego, dzięki czemu zapewnimy roślinie najlepsze warunki do wzrostu, a także w najwyższym stopniu skorzystamy z właściwości produktu CARYX.

CARYX - energia przetrwania rzepaku 

Brak danych