W wyniku zmian w rejestracji Pyranica 20 WP (zmiana starego zezwolenia nr R- 74 /2010 z dnia 08 .10.2010 r.) na nowe nr R-136/2014 z dnia 20.08.2014 r., środek został przeznaczony do zwalczania roztoczy także w sadach towarowych.

Substancją czynną jest tebufenpirad - (związek z grupy pochodnych pirazoli) w dawce 200 g/kg (20%). Preparat jest roztoczobójczy i posiada działanie kontaktowe. Zwalcza wszystkie stadia rozwojowe przędziorków. Zaleca się go do zwalczania przędziorka owocowca i chmielowca w sadach jabłoniowych i gruszowych oraz do zwalczania przędziorka szklarniowca oraz chmielowca w uprawie szklarniowej pomidora, papryki, ogórka i oberżyny.

Zaleca się zastosować jeden zabieg w sezonie, po zauważeniu szkodnika. W związku z możliwością tworzenia się ras odpornych zabiegi prowadzimy przemiennie, stosując inne akarycydy mające odmienną substancję czynną. Maksymalna dawka jednorazowego zabiegu w sadzie powinna wynosić 0,5 kg/ha. W przypadku uprawy szklarniowej zaleca się zastosować dawkę 0,025 proc. (25 g środka w 100 l wody).

Środek w sadach należy zastosować w początkowej fazie rozwoju owoców do fazy osiągnięcia połowy typowej wielkości. W przypadku upraw szklarniowych zaleca się stosować oprysk w początkowej fazie kwitnienia tzn. faza 2 kwiatostanu, gdy otwarty jest pierwszy kwiat (pomidor, papryka), w fazie pierwszego kwiatostanu (oberżyna) oraz w fazie pierwszego kwiatu na pędzie głównym (ogórek).

Okres karencji od ostatniego zabiegu do zbioru powinien trwać: 7 dni (jabłoń, pomidor, oberżyna, ogórek), 14 dni (papryka). Preparat jest toksyczny dla człowieka i wymaga odpowiednich procedur postepowania zgodnie z zaleceniami producenta środka.