• Plantatorzy z KSC dostaną 1000 zł premii na każdy hektar zasianych buraków cukrowych.
  • W sezonie 2022 wprowadzony zostanie w KSC także mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych.

Spółka uważnie obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie i regularnie uczestniczy w spotkaniach z Plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi KSC.

Jak czytamy w komunikacie w odpowiedzi na postulaty Związków Plantatorów buraka cukrowego przyznana premia ma na celu wsparcie Plantatorów Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w uprawie buraków cukrowych.

Jednocześnie podkreśla się, że KSC w tym sezonie, zgodnie z umową, oferuje Plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych Spółki jest możliwość do dalszych rozmów.

W sezonie 2022 wprowadzony zostanie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych. Ponadto, każdy z Plantatorów poza najwyższą stawką w kraju może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Spółki. Począwszy od wsparcia agrotechników, poprzez szkolenia agrotechnicznych, programy ochronne oraz wsparcie Programu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników.

Premia jest ustanowiona na wniosek Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. w dniu 24 marca 2022 roku.