Protest plantatorów buraka cukrowego, którzy oddają swój surowiec do KSC zaplanowany jest na również 24 stycznia w Warszawie pod siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych. Ale wcześniej, tj. 21 stycznia (piątek) mają odbyć się negocjacje rolników z zarządem spółki. W sytuacji, kiedy postulaty zostaną spełnione, wówczas do takowego protestu nie dojdzie. Będziemy Państwa informować w tej sprawie na bieżąco.

Protesty mają się za to na pewno odbyć w dwóch innych miejscach: we Wrocławiu i w Chełmży.

- Warunki kontraktacji buraków cukrowych znacznie odbiegają od oczekiwań plantatorów i w obecnej sytuacji nie pokrywają kosztów produkcji. Drastyczny wzrost cen środków produkcji, w szczególności nawozów, umacnia w plantatorach przekonanie o słuszności rezygnacji z uprawy buraków cukrowych. Rolnicy żądają wyższych cen za buraki – ceny muszą zapewniać opłacalność produkcji i rozwój gospodarstw! Niezadowolenie z obecnej sytuacji i żądanie poprawy warunków kontraktacji (a w szczególności podwyższenie ceny za buraki) zostanie zamanifestowane podczas protestów, które odbędą się we Wrocławiu i Chełmży. Rolnicy nie mogą pozwolić sobie na straty! - czytamy w oświadczeniu Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

Protest plantatorów dostarczających buraki do Südzucker Polska ma się odbyć 24 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 przed siedzibą Südzucker Polska (ul. Muchoborska 6, Wrocław).

Protest plantatorów dostarczających buraki do Nordzucker Polska ma się odbyć 24 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 przed cukrownią w Chełmży (ul. Bydgoska 4, Chełmża).

Źródło: KZPBC
Źródło: KZPBC

Będziemy na bieżąco śledzić informacje w tej sprawie.