Wzrost kosztów produkcji oznacza spadek opłacalności wielu upraw, w tym także buraka cukrowego. Reagują na to cukrownie, które muszą renegocjować umowy i proponować coraz to lepsze rozwiązania dla producentów buraków. W przeciwnym razie coraz większa liczba plantatorów będzie rezygnować z tej uprawy. 

Nowe ustalenia w Pfeifer & Langen Polska S.A., 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, plantatorzy Pfeifer & Langen Polska S.A., dostarczający buraki do Cukrowni Glinojeck, którzy zawarli umowy kontraktacyjne na rok 2023/2024, otrzymają w bieżącej kampanii płatność za każdą tonę dostarczonych buraków kontraktowanych o jakości standardowej w łącznej wysokości 48 EUR.

Składać się na nią będzie płatność z tytułu dotychczas uzgodnionej ceny w wysokości 43 EUR oraz 5 EUR zaliczki, którą producent cukru wypłaci na poczet rozliczenia ceny ostatecznej, dokonywanego w terminie do 31 października kolejnego roku.

Jak poinformowano dalej ustalenia te zostały poczynione podczas spotkania przedstawicieli Pfeifer & Langen Polska S.A. z przedstawicielami Związków Plantatorów Buraka Cukrowego, działających w rejonie kontraktacyjnym Cukrowni Glinojeck. Rozmowy z przedstawicielami plantatorów, dostarczających buraki do cukrowni w Wielkopolsce, zaplanowane są na koniec września.