KSC S.A już po raz szesnasty zorganizowała obchody Dnia Pola. W tym roku odbyły się one w Gospodarstwie Rolno-Hodowlanym Edwarda Dutkowskiego w Suchodębiu w gminie Łanięta.
Impreza ta zadedykowana była przede wszystkim plantatorom buraka cukrowego, pracownikom KSC S.A. odpowiedzialnym za surowiec, ale też wszystkim tym, którym bliska jest branża cukrownicza. Na uroczystości obecni byli między innymi przedstawiciele władz rządowych i samorządowych czy organizacji związkowych.

- Cena jaką uzyskujemy dziś za buraki cukrowe to jest już absolutnym minimum, będziemy jednak nadal je uprawiać, wierzymy bowiem w sukces Krajowej Spółki Cukrowej. Zdajemy sobie sprawę, że przez 2-3 lata będzie ciężko, ale jestem przekonany, że jeszcze wrócimy do dobrych lat, w których będziemy brać dobre pieniądze za buraki – powiedział podczas części inauguracyjnej Krzysztof Nykiel prezes Zarządu Głównego Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.

Jak co roku na Dniach Pola można było zobaczyć poletka doświadczalne z odmianami buraka cukrowego, zapoznać się z wieloma programami nawozowymi oraz herbicydowymi, obejrzeć wystawię maszyn rolniczych. Nie zabrakło także naukowców i przedstawicieli firm branżowych. Dzięki temu wydarzenie to dało możliwość wymiany doświadczeń i skorzystania z porad specjalistów.
Dzień Pola KSC S.A, jak co roku zostało uświetnione prze bogaty program artystyczny oraz licznie zorganizowane konkursy.

To była także świetna okazja by wręczyć nagrody dla Wzorowych Plantatorów Buraka Cukrowego. Każdy oddział KSC S.A wytypował jednego rolnika. Wyróżniono: Cukrownia Dobrzelin: Andrzej Włodarczyk, Cukrownia Kluczewo: Arkadiusz Orkiszewski, Cukrownia Krasnystaw: Marian Gawron, Cukrownia Kruszwica: Marcin Staszewski, Cukrownia Malbork: Piotr Wołos, Cukrownia Nakło: Paweł Jurak, Cukrownia Werbkowice: Marek Partyka. Wyróżniono także plantatora z Cukrowni w Mołdawii (skupia ona zaledwie 61 plantatorów, ale produkują tam 300 000 ton buraków).