W tegorocznych obchodach Dnia Pola KSC uczestniczyło blisko 2000 gości. W uroczystościach wziął udział Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa, władze i pracownicy spółki, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, organizacji związkowych, pracownicy naukowi oraz liczna grupa przedstawicieli firm związanych z szeroko pojętą obsługą rolnictwa. Szczególnie liczną grupą gości byli plantatorzy buraka cukrowego, którzy do Starego Pola przybyli z wielu regionów Polski.

fot. KSC
fot. KSC

- Bardzo cieszy mnie fakt, że od wielu lat spotykamy się z naszymi plantatorami na Dniu Pola. Przez ten czas bardzo wiele zmieniło się w kwestii uprawy buraka cukrowego. Pojawiły się nowe odmiany, a nasi plantatorzy cały czas doskonalili swoje uprawy. Dziękuję plantatorom za naszą, dobrą wieloletnią współpracę – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Krzysztof Kowa, prezes zarządu KSC S.A.

fot. KSC
fot. KSC

Wśród tegorocznych wystawców znalazły się firmy nasienne, chemiczne i nawozowe, producenci maszyn rolniczych oraz banki. Udział wielu ekspertów branży rolniczej dał możliwość wymiany doświadczeń i skorzystania z ich porad. Zwiedzający mieli także okazje poznać zarówno produkty marek „Polski Cukier” oraz „Polskie Przetwory”, jak i szeroką ofertę Spółek Grupy Kapitałowej KSC S.A. (Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A., Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o.).

fot. KSC
fot. KSC

- Gdzie ma być minister rolnictwa jak nie z rolnikami, z plantatorami buraka cukrowego i z pracownikami jednej z najważniejszych dla naszego sektora rolno-spożywczego spółek, jaką jest Krajowa Spółka Cukrowa. Jestem bardzo zadowolony z roli jaką pełni Krajowa Spółka Cukrowa wobec polskiego rolnictwa – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

fot. KSC
fot. KSC

Obchody Dnia Pola 2019 były okazją wręczenia nagród w 4. edycji konkursu „Wzorowy Plantator Buraka Cukrowego”. W tym roku wyróżnieniami uhonorowano następujących plantatorów:
- Pawła Workowskiego z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Dobrzelin,
- Mateusza Mironia z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Kluczewo,
- Michała Aftykę z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Krasnystaw,
- Kazimierza Milcarka z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Kruszwica,
- Jacka Konefała z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Malbork,
- Artura Wnuka z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Nakło,
- Marylę i Adama Bachtów z rejonu kontraktacyjnego Cukrowni Werbkowice.

fot. KSC
fot. KSC

Pomysłodawcą wyróżnienia dla plantatorów w uznaniu dla współpracy z Krajową Spółką Cukrową S.A. jest Członek Zarządu KSC S.A. Janusz Stachowiak.