Plantatorzy buraka cukrowego mieli możliwość kompleksowego spojrzenia na technologię uprawy tej rośliny podczas Dnia Pola Pfeifer&Langen Glinojeck. Imprezę zorganizowano w gospodarstwie rolnym Państwa Grażyny i Wiesława Wiklińskich w Pomorzu w okolicy Ciechanowa.

Spotkanie dla plantatorów miało wartościowy charakter ponieważ łączyło wszystkie zagadnienia związane z technologią uprawy buraka cukrowego. Czołowe firmy zajmujące się produkcją nasion buraka prezentowały efekty swojej pracy na poletkach doświadczalnych.

Ciekawostką była prezentacja technologii uprawy pasowej (StripTill). Można było zobaczyć pierwszy w Polsce egzemplarz potężnego agregatu uprawowo-siewnego Köckerling użytego podczas wiosennych siewów. Firma Pfeifer&Langen wiąże z tą technologią duże nadzieje. Przedstawiciele firmy chwalą efekty jej zastosowania wiosną.

Ważnym punktem spotkania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jaka technologia uprawy (pełna czy uproszczona) lepiej się sprawdzi w uprawie buraka. Odpowiedzi na to pytanie można było szukać na polach doświadczalnych i specjalnie stworzonym, symulacyjnym programie komputerowym.

Park zaprezentowanych maszyn obejmował m.in. potężne kombajny do zbioru buraka, ciągniki i ładowarki. Duże zainteresowanie wzbudziły agregaty uprawowo-siewne Duro France i Kökerling zastosowane w uprawie pasowej.

Znanym wśród hodowców bydła produktem firmy z Glinojecka są wysłodki Tofi. Produkt obchodził jubileusz dziesięciolecia wprowadzenia na rynek.

Z myślą o hodowcach, organizatorzy utworzyli także „Wioskę paszową". Największym zainteresowaniem gości cieszył się pokaz poskramiania i prawidłowej korekcji racic.