Nordzucker przypomina, że nawet podczas mrozów, a właściwie szczególnie wtedy można dobrze przygotować pole w technologii siewu w mulcz. Staranne rozdrobnienie oraz równomierne rozmieszczenie substancji organicznej znacznie przyspieszy jej rozkład.

Nie można też zapomnieć o bardzo istotnym nawożeniu azotem, które musi być wykonane odpowiednio wcześnie. - Nitryfikacja i pobieranie składników pokarmowych powinny być zakończone w momencie, gdy rozpoczyna się odkładanie cukru w korzeniu. Nie można dopuścić do tego, aby zbyt duża ilość azotu przyczyniła się do wytworzenia nadmiernie dużej masy liściowej. Poza tym należy sprawdzić stan techniczny siewnika. Plantatorzy muszą zwracać uwagę na odpowiednią dostępność potasu i boru w glebie. Optymalne zasilanie składnikami pokarmowymi stanowi podstawę zapewnienia zdrowego aparatu liściowego w okresie wegetacji buraków - radzą przedstawiciele firmy.

Nordzucker podkreśla też, że prawidłowe rozmieszczenie nasion w rzędzie jest podstawowym warunkiem zapewnienia wyrównanych wschodów. Szybki rozwój buraków w początkowym okresie wegetacji zapewnia szybkie zakrycie międzyrzędzi, co przyczynia się do optymalnego wykorzystania okresu asymilacji. W optymalnym czasie należy przeprowadzić zwalczanie chwastów, gdyż przerośnięte chwasty wymagają większych dawek herbicydów, co się wiąże z dodatkowym stresem dla buraka.