Plantatorzy Pfeifer & Langen Polska S.A., dostarczający buraki do wielkopolskich cukrowni w Gostyniu, Miejskiej Górce i Środzie Wlkp., którzy zawarli umowy kontraktacyjne na rok 2023/2024, otrzymają w trakcie obecnej kampanii płatność za każdą tonę dostarczonych buraków kontraktowanych o jakości standardowej w łącznej wysokości 48 EUR: składać się na nią będzie płatność z tytułu dotychczas uzgodnionej ceny w wysokości 43 EUR oraz 5 EUR zaliczki, którą producent cukru wypłaci na poczet rozliczenia ceny ostatecznej, dokonywanego w terminie do 31 października kolejnego roku.

Wcześniej takie same decyzje zapadły podczas rozmów z plantatorami z rejonu Glinojecka. Tym samym Pfeifer & Langen Polska ustalił nowe ceny skupu buraków cukrowych we wszystkich swoich rejonach kontraktacyjnych. O tym pisaliśmy jakiś czas temu:


Ustalenia te zostały poczynione podczas piątkowego spotkania przedstawicieli Pfeifer & Langen Polska S.A. z przedstawicielami Federacji Związków Plantatorów Buraka Cukrowego Grupy Pfeifer & Langen Polska, które działają w rejonach kontraktacyjnych Cukrowni w Gostyniu, Miejskiej Górce oraz Środzie Wielkopolskiej.