• Dug to roślinny zamiennik mleka produkowany m.in. z ziemniaków.
  • Szwedzi zapewniają, że Dug pieni się podobnie jak klasyczne mleko, dzięki czemu może być używany przez baristów do przygotowywania latte.
  • Producent wskazuje, że Dug jest lepszy dla środowiska niż roślinne "mleka" produkowane z migdałów czy owsa.

Roślinne zamienniki mleka - nowość na rynku

Roślinne zamienniki mleka nie są niczym nowym na rynku. Także w Polsce niemal każdy sklep oferuje już przynajmniej kilka rodzajów takich napojów.

Tymczasem szwedzka firma Veg of Lund zaprezentowała nową markę Dug, pod którą kryje się zamiennik mleka produkowany z...ziemniaków. Produkt dostępny jest w trzech wariantach: Original, Barista i w wersji niesłodzonej Unsweetened.

Po debiucie w Szwecji Dug rozszerza dystrybucję na kraje Europy Zachodniej. Produkty są dostępne na platformach Navesu i Amazon. Na stronie producenta sześć kartonów o pojemności 1 litra kupimy w cenie 12,50 funtów (ok. 67 zł, ponad 11 zł za pojedynczy karton).

Zamiennik mleka z ziemniaków - jaki ma skład?

Jak twórcom Dug udało się uzyskać substytut mleka z ziemniaków? W składzie napoju, naturalnie oprócz ziemniaków, znajdziemy m.in. białko grochu, olej rzepakowy i błonnik z cykorii. Producent zapewnia, że w procesie produkcji nie stosuje soi, glutenu, orzechów i składników odzwierzęcych.

Więcej na portalspozywczy.pl