Spółka przypomina, że kampania 2017/2018 w KSC rozpoczęła się w pierwszej dekadzie września 2017 r. w Cukrowni w Nakle n. Notecią i Krasnymstawie. Zakończyła z kolei w trzeciej dekadzie stycznia 2018 r. w Cukrowni Kruszwica.

- Kampania prowadzona była w siedmiu Oddziałach KSC S.A.: Cukrownia Dobrzelin, Cukrownia Kluczewo, Cukrownia Krasnystaw, Cukrownia Kruszwica, Cukrownia Malbork, Cukrownia Nakło, Cukrownia Werbkowice. Średni czas trwania kampanii wyniósł 110 dni. We wszystkich siedmiu cukrowniach spółka skupiła łącznie ponad 6 mln t buraków cukrowych i wyprodukowała łącznie, po raz pierwszy w historii KSC S.A, ponad 900 tys. ton cukru – podaje KSC.

Najwyższy średni plon uzyskano w Cukrowni Kruszwica – 73 t/ha. Plony powyżej 70 t z ha osiągnęły również Oddziały Cukrownia Dobrzelin i Cukrownia Nakło.

Średnia polaryzacja wyniosła ok 16,1 proc. i była niższa niż rok wcześniej.

W 2017 r. buraki cukrowe uprawiane były na areale ok. 96 tys. ha, uprawiało je ok. 15 800 plantatorów.

- Kampania 2017/2018 zapisze się w historii jako jedna z trudniejszych pod względem pogodowym. Intensywne i obfite opady deszczu w okresie od września do grudnia, spowodowały wiele utrudnień w zbiorze i zwózce surowca do cukrowni. Ogromne zaangażowanie plantatorów, firm świadczących obsługę dostaw oraz pracowników służb surowcowych mimo bardzo trudnych warunków pogodowych pozwoliło na dostawy surowca w ilościach niezbędnych do przerobu zgodnego z zakładanymi przed kampanią planami produkcyjnymi – informuje spółka.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. powstała w 2002 roku. Jest największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. Udział KSC S.A. w krajowym rynku cukru wynosi blisko 40 procent. W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice) zlokalizowanych na terenie pięciu województw.