Do kupna akcji uprawnionych jest niemal 18 tys. pracowników i plantatorów. - Na początku listopada zakończyliśmy przyjmowanie wniosków o pożyczkę na kupno akcji w ramach transzy preferencyjnej. Niemal 70 proc., czyli ponad 12 tys. osób uprawnionych, wyraziło swoje zainteresowanie taką formą wsparcia ze strony Spółki. Potwierdza to duże zainteresowanie ofertą publiczną akcji naszej Firmy. Osoby te mogą obecnie skorzystać z dodatkowej pomocy Spółki czyli pełnomocnika, który dokona za nich wszystkich formalności związanych z kupnem akcji w ramach tej transzy - mówi prezes zarządu KSC S.A. p. Marcin Kulicki.

Pozostałe osoby uprawnione czyli te, które chcą nabyć akcje w ramach transzy standardowej (brak pożyczki - cała płatność za akcje jest pokryta z własnych środków) oraz te, które nabywają akcje w ramach transzy preferencyjnej, ale nie zdecydowały się na udzielenie pełnomocnictwa Spółce, muszą odwiedzić wyznaczone Punkty Usług Maklerskich w oddziałach PKO Banku Polskiego praz Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

- W ostatnich tygodniach odbyliśmy wiele spotkań z plantatorami i pracownikami, rozmawiając na temat prywatyzacji. Wiele z uprawnionych osób chce kupić akcje nie tylko w transzy preferencyjnej, ale również standardowej. Zdecydowanie widać, że pracownicy i plantatorzy chcą wziąć przyszłość Spółki w swoje ręce, co wiąże się zarówno z odpowiedzialnością za wspólne jutro, jak i chęcią udziału w potencjalnych zyskach wypracowywanych przez spółkę w kolejnych latach - dodaje Marcin Kulicki.