- Informacji wskazującej państwo pochodzenia będzie towarzyszyć wizerunek flagi tego państwa. Informacja będzie wymagana zarówno w przypadku ziemniaków pakowanych (z wyłączeniem tych których opakowania oznakowano logo „Produkt polski”) jak i sprzedawanych „na wagę” – informuje resort rolnictwa.

Celem nowelizacji rozporządzenia jest udostępnienie konsumentom informacji o państwie pochodzenia ziemniaka dostępnych w obrocie detalicznym.

Oznaczenie kraju pochodzenia, było jednym z postulatów protestujących rolników z AGROunii o czym piszemy TUTAJ.

Poza tym podpisanie rozporządzenia dotyczące znakowania ziemniaka Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle koło Ostrołęki.

- W przyszłym tygodniu podpiszę rozporządzenie, które wprowadzi znakowaniem polską białą-czerwona flagą ziemniaków. Wystąpimy też do Komisji Europejskiej o notyfikację znakowania mięsa, które jest w sklepach – mówił 6 kwietnia w Kadzidle Ardanowski.

Jak podaje resort rolnictwa, rozporządzenie zostało przygotowane w porozumieniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi z ministrem zdrowia. Jan Krzysztof Ardanowski podpisał je 12 kwietnia i następnie przekazał do podpisu Ministerstwa Zdrowia.