Podczas ogólnokrajowej konferencji PSPO na temat śruty rzepakowej pt. „Śruta rzepakowa jako realna alternatywa dla importu śruty sojowej. Możliwości zwiększenia wykorzystania pasz rzepakowych w żywieniu bydła mlecznego”, wskazywano na praktyczne aspekty zwiększenia wykorzystania tego komponentu paszowego w żywieniu bydła mlecznego.  Omówiono również aktualną sytuację rynkową w sektorze krajowej uprawy rzepaku.

- Perspektywy rynkowe, jeśli chodzi o śrutę są bardzo dobre. Dlatego życzymy sobie i producentom, aby tę produktywność rzepaku utrzymać. Dzięki temu, mamy taką, a nie inną ilość śruty rzepakowej - mówi Adam Stępień w rozmowie z redakcja farmer.pl. 

Jakie są perspektywy dla uprawy rzepaku w zakresie wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu?

- W związku z tym, wdrożenie zagadnień polityki Green Deal powinno opierać się o racjonalną realizację polityki klimatycznej, również w obszarze rolnym - Strategia od pola do stołu, czy też Bioróżnorodności, które nakładają konkretne cele redukcyjne. Te, powinny być zrównoważone, względem faktycznego obciążenia środowiska przez rolnictwo w poszczególnych krajach. Czekamy teraz na mądre i dobre rozwiązania, aby polscy rolnicy na tym nie stracili - powiedział Adam Stępień dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju. 

Więcej o tematyce nowej WPR i wdrażaniu Europejskiego Zielonego Ładu będą Państwo mogli się dowiedzieć, podczas najbliższej konferencji "Farmera" Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, która odbędzie się 3 listopada w Warszawie.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!