UPL Polska rozwija sprzedaż usług, za które odpowiada UPL Crop Service. W ramach oferowanych rozwiązań możliwe jest zamówienie usługi przez stronę internetową, a w wyznaczonym terminie zostanie wykonana usługa zamgławiania przechowalni ziemniaków preparatem Argos, hamującym kiełkowanie.

Zahamowanie kiełkowania ziemniaków

– Argos bardzo dobrze łączy się z Fazorem. Fazor w polu i Argos w przechowalni poprawia to jakość plonu, zabezpieczą przed kiełkowaniem ziemniaków. Argos jest produktem naturalnym, otrzymujemy go z olejków eterycznych pomarańczy, które mają działanie kontaktowe i fizycznie uszkadzają kiełek. Zarejestrowana dawka to 100 ml/t. Interwał między aplikacjami to co najmniej 21 dni i w sezonie możemy zastosować maksymalnie 9 razy. 21 dni to jest minimum, a fizjologia bulw ziemniaka wskazuje, że zazwyczaj jest to 3-4 tygodnie. Należy więc obserwować, co się dzieje w przechowalni. Po zastosowaniu nie ma karencji i nie ma pozostałości – wyjaśnia Sebastian Wojtkowiak z UPL Polska.

Jak dodaje, przy stosowaniu preparatu Argos należy zwrócić uwagę na jakość powietrza w przechowalni. Musi być ona dobrze przewentylowana, aby uniknąć zwiększonej zawartości dwutlenku węgla. Po aplikacji przechowalnia musi być zamknięta na przynajmniej 48 godzin, z tym, że po 24 godzinach można przeprowadzić cyrkulację wewnętrzną, aby środek lepiej się przemieszczał i dotarł do wszelkich zakamarków.

Usługa zamgławiania przechowalni

– Rozwijamy sprzedaż usług, nie tylko samego produktu. Zamówić usługę można online na stronie internetowej, gdzie należy podać informacje o surowcu i termin, w jakim zabieg ma być wykonany. Argos chcemy sprzedawać wraz z usługą bezpośrednio do gospodarstw. UPL Crop Service chce być działem, który będzie przede wszystkim sprzedawał usługi. Chodzi nie tylko o ziemniaki, ale też posiadamy rozwiązania dla przechowalni owoców, jak jabłka czy gruszki, które będziemy zamgławiać już za 2-3 tygodnie – mówi Wojciech Binek z UPL Crop Service.