Przędziorki to niewielkie roztocza żerujące na wielu roślinach. Coraz częściej możne je zaobserwować w uprawach polowych, w tym w buraku cukrowym. Z prowadzonej lustracji wynika, że już pojawiły się lokalnie na niektórych plantacjach buraczanych. Objawami ich żerowania są pożółkłe i przyschnięte liście buraków.

Zidentyfikować te szkodniki nie jest łatwo, gdyż są bardzo niewielkich rozmiarów. Dla potwierdzenia diagnozy przyda się lupa lub szkło powiększające. Na spodniej stronie, pożółkłych liści można zauważyć małe (do 0,5 mm), czerwonawo - pomarańczowe osobniki i można także dostrzec drobne oprzędy, na których może gromadzić się kurz i drobne ziarenka piasku.

Na górnej stronie blaszki liściowej, w wyniku intensywnego żerowania przędziorków pojawiają się najpierw drobne, jasne plamki tworzące tzw. mozaikę, następnie cały liść blednie, żółknie i w konsekwencji może zasychać.

Początkowo objawy żerowania występują na przybrzeżnych fragmentach pola z czasem placowo na całej plantacji, a im dalej w głąb tym szkody zazwyczaj są mniejsze.

Lubią ciepłą i suchą pogodę, wówczas intensywnie się namnażają. Zazwyczaj największe nasilenie tych szkodników notuje się w sierpniu.

Niestety na razie nie ma zarejestrowanego żadnego insektycydu na przędziorki w buraku.