Ze względu na tegoroczny przebieg pogody i trudności ze znalezieniem okna aplikacyjnego wielu rolników nie wykonało jeszcze zabiegu T-2 w pszenicy ozimej. Tymczasem warunki do rozwoju chorób liści są optymalne. Wilgoć długo utrzymująca się w łanie (opady bieżące, wilgoć glebowa) sprzyja infekcjom. Kiedy decydować się na program dwóch zabiegów w zbożach, a kiedy konieczna będzie trójzabiegowa ochrona plantacji? Czym chronić zboża i jak zminimalizować ryzyko zmycia preparatu przez deszcz? Między innymi te zagadnienia przybliży dziś Dariusz Szymański, menedżer ds. upraw zbóż z firmy Bayer.

W drugiej części spotkania poznamy najnowsze odmiany rzepaku marki Dekalb. Czym różna się od starszych kreacji? Jakie nowości będą dostępne w zakresie odmian specjalnych? Jak plonują i na jakie stanowiska są polecane? O tym z kolei będzie mówił dr Szymon Hoppe, Market Development Representative, Bayer.

Podczas spotkania dostępny będzie czat. Na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z firmy Bayer. Nie przegap tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!