Dodger - to nowa odmiana zarejestrowana w COBORU w 2014 r. Odmiana ta osiągnęła w doświadczeniach rejestracyjnych w 2014 r. najlepszy wynik plonowania wśród odmian jarych tj. 116 proc. wzorca. (ustalony wzorzec w 2014 roku plonował na poziomie 26,3 dt z ha). Dodger także wysoko i stabilnie plonował przez ostatnie 3 lata - średnio 111 proc. wzorca.

Rośliny dość wysokie, odporne na wyleganie, Jest to odmiana o dobrej odporności na choroby grzybowe. Zawartość białka, tłuszczu w tym NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe).- wysoka, zawartość włókna - niska.

Odmiana Dodger zostanie wprowadzona jako jedna z grupy odmian InVigor. Pod tą marką InVigor, firma wprowadza na rynek nowe odmiany mieszańcowe rzepaku jarego i ozimego, które charakteryzują się najlepszymi parametrami np. bardzo wysokim plonem.

Wybrane odmiany rzepaku jarego i ozimego w tym odmiana Dodger zostaną objęte także akcją Nasiona + Decis Mega 50 EW. Do każdego worka nasion firma dodaje insektycyd Decis Mega 0,25l za 1 PLN + Vat.