W poniedziałek, 25 lipca 2022 roku, został ustanowiony kolejny Indywidualny Rekord Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Papowie Biskupim, w województwie kujawsko – pomorskim.

Wyniki, który osiągnął rolnik to: 5,48 t/ha przy zastosowaniu odmiany LG Aviron i 5,47 t/ha z odmiany Dominator. Proces zbioru i pomiar, tak jak przy poprzednim rekordzie, był nadzorowany przez certyfikowanego Sędziego z Biura Rekordów.

Poprzedni rekord, o którym pisaliśmy kilka dni temu został pobity o zaledwie 40 kg/ha. 

Aktualny rekord 5,48 t/ha padł u Bartosza Wiśniewskiego, gospodarza z Pomorza. 

Rolnik postanowił zmierzyć się z wyzwaniem osiągnięcia rekordowych plonów. Klient Chemirolu wysiał dwie odmiany rzepaku: LG Aviron i Dominator. W ramach zaleceń doradcy Spółki, zastosował produkty z firmy INNVIGO oraz tegoroczną nowość z portfolio firmy produkt BlueN.

– Prowadzę gospodarstwo rolne od wielu lat. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Cały czas wspierają mnie rodzice oraz żona. Na tę chwilę posiadamy 150 hektarów ziemi uprawnej. Z firmą Chemirol współpracuję około dwóch lat – powiedział właściciel gospodarstwa Bartosz Wiśniewski.

Rekord został ustanowiony w ramach akcji "Idę po rekord" zorganizowaną przez firmę PUH Chemirol

– Program „Idę po Rekord” został stworzony przez PUH „Chemirol” sp. z o.o., aby pomóc rolnikom w podejmowaniu niełatwych decyzji związanych z uprawą roślin. Decyzji, które pozwolą osiągnąć przede wszystkim własne rekordy gospodarstwa, a nawet powalczyć o Rekord Polski. Dotyczy on czterech najpopularniejszych upraw: pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Od ponad roku, czyli od początku uruchomienia projektu, systematycznie i na bieżąco publikujemy zalecenia, które są dostępne po zarejestrowaniu się na stronie www.ideporekord.pl. Na stronie oraz w indywidulanych korespondencjach szczegółowo wyjaśniamy i odpowiadamy na pytania, jakie kroki warto podjąć, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty na polu – podsumował Krzysztof Bzdęga, Dyrektor Działu Wiedzy i Rozwoju.