Na sporą rozpiętość uzyskanych wyników plonowania rzepaku wpływ miały przede wszystkim specyficzne warunki pogodowe panujące w poszczególnych regionach. W strefie przemarznięć, a następnie suszy (Kujawy, część Wielkopolski, Mazowsza) plony rzepaku były relatywnie niskie. Na bardziej mokrym południu, gdzie rzepak przezimował dobrze, rzepak plonował o 1 do 2 ton wyżej. A jak plonowały poszczególne odmiany? Podajemy poniżej przykładowe wyniki pochodzące z pól produkcyjnych położonych w całym kraju.

Arsenal:
Najniżej plonował na północy kraju od 28,62 dt/ha – miejscowość Piecki (powiat mrągowski), 29,61 dt/ha – miejscowość Kalinowo (powiat ełcki). Najwyższe wyniki dla tej odmiany zanotowano na południu 52,25 dt/ha - Pawłowice (powiat gliwicki), 48,31 dt/ha - Wasylów (tomaszów lubelski). Na Kujawach i w Wielkopolsce najczęściej plony wahały się w granicach od 3,2 do 3,9 t/ha, na Żuławach blisko 4t/ha, na Dolnym Śląsku od 3,5 do 4,5 t/ha.

Anderson:
Podobnie jak Arsenal najniżej odmiana ta plonowała na Warmii i Mazurach: 28,62 dt/ha – miejscowość Piecki (powiat mrągowski), 29,61 dt/ha – miejscowość Kalinowo (powiat ełcki). Najwyższe wyniki dla tej odmiany zanotowano na Podkarpaciu: 48,31 dt/ha - Wasylów (tomaszów lubelski).

Archimedes:
W przypadku tej odmiany wyniki pochodzą z mniejszej liczby lokalizacji. Według zestawienia odmiana ta plonowała najniżej w miejscowości Mielno Pyrzyckie - powiat pyrzycki (30,00dt/ha), a najwyżej w powiedzie kwidzyńskim (miejscowość Watkowice) – 42,02 dt/ha.

Andromeda:
Według przygotowanego przez firmę Limagrain zestawienia odmiana ta najniżej plonowała w miejscowości Działdowa Kłoda (28,63 dt/ha) a najwyżej w Głuchowie powiat łańcucki (46,18 dt/ha).

Atenzo
Jeśli chodzi o pola produkcyjne, opublikowane wyniki w przypadku tej odmiany pochodzą zaledwie z dwóch lokalizacji położonych na południu kraju: w miejscowości Wierzbnik (powiat brzeski) Atenzo plonował na poziomie 30,92 dt/ha, natomiast w Pawłowicach (powiat gliwicki) na poziomie 51,67 dt/ha.