Jest to najwyższy wynik w Polsce, tej kategorii, potwierdzony przez Biuro Rekordów, certyfikujące rekordy Polski i Guinnessa od ponad 10 lat.

W miejscowości Tuczempy, na Podkarpaciu, Pan Bogdan Stopyra i jego rodzina gospodaruje od ponad 100 lat. Gospodarstwo współpracuje z Oddziałem firmy Chemirol na Podkarpaciu i w zeszłym roku Rolnik przystąpił do programu Idę po Rekord.

 Susza omineła woj. podkarpackie

Warto, tu zaznaczyć, że woj. podkarpackie jest jednym z tych regionów, które nie ucierpiało z powodu suszy.  Regularne opady pozwoliły, przy dobrze dobranej technologii nawożenia oraz ochrony utrzymać do żniw potencjał plonowania poszczególnych gatunków uprawnych. 

Program „Idę po Rekord”

Korzystając z zaleceń Doradcy Klienta Chemirolu, Gospodarz zastosował technologię dostępną w ramach projektu IpR, co zdaniem firmy wpłynęło na wykorzystanie potencjału gospodarstwa i pozwoliło osiągnąć rekordowo wysokie plony.

Technologia Idę po Rekord została opracowana przez ekspertów z zakresu nawożenia, nasiennictwa, ochrony, odżywiania i biostymulacji roślin, pracujących w ramach Grupy Kapitałowej Chemirol. Całą technologię ochrony uprawy dostarczyła polska firma Innvigo. W zakresie odżywiania, biostymulacji, biokontroli oraz stosowania adiuwantów gospodarz wykorzystał produkty dostępne wyłącznie w ofercie Chemirolu. 

Aktualny rekord Polski w plonie rzepaku ozimego został potwierdzony u Bogdana Stopyry, rolnika z Podkarpacia Fot. materiały prasowe
Aktualny rekord Polski w plonie rzepaku ozimego został potwierdzony u Bogdana Stopyry, rolnika z Podkarpacia Fot. materiały prasowe

Wyniki 6,9t/ha jest potwierdzeniem tego, że potencjał plonowania rzepaku jest ogromny i należy się spodziewać, że przyjdzie taki dzień, że usłyszymy o rekordzie, który przekroczy magiczne 7t/ha. 

To już drugi Rekord Polski ustanowiony przy wykorzystaniu technologii programu IpR. W listopadzie 2022 zdobyto Rekord Polski w uprawie buraka cukrowego, który wyniósł 112,11 t/ha w przeliczeniu na polaryzację 16%.

 

Sprawdź ceny kontraktów terminowych