Przewiduje się, że światowa produkcja nasion oleistych wyniesie 627,6 mln ton, co oznacza spadek o 0,4 mln ton w porównaniu z ubiegłym miesiącem, przede wszystkim dzięki niższej produkcji soi, zgłoszonej przez chińskie narodowe biuro statystyczne. Produkcja soi w Chinach spadła o 2,6 miliona ton do 16,4 miliona ton.

W dużej mierze równoważąca redukcję w Chinach jest wyższa produkcja słonecznika i soi w Rosji i na Ukrainie. Produkcja rzepaku wzrasta w Australii i Indiach, a na podstawie ostatnich raportów rządowych obniża się w Kanadzie.

Przewiduje się, że światowy handel nasionami oleistymi w sezonie 2021/2022 wyniesie 196,0 mln ton, czyli o 0,5 mln więcej niż prognozowano w zeszłym miesiącu. Za większość wzrostów odpowiada zwiększony eksport rzepaku z Australii oraz zwiększony eksport soi z Kanady i Ukrainy. Przewiduje się, że globalne zapasy nasion oleistych wyniosą 114,1 mln ton, co oznacza spadek o 1,1 mln w porównaniu z zeszłym miesiącem, przede wszystkim ze względu na niższe zapasy soi w Chinach.