Firma Chemirol rozpoczęła cykl spotkań z rolnikami w ramach projektu "Idę po Rekord". Kilku Klientów z firmy podjęło wyzwanie pobicia rekordów w zbiorach rzepaku. Znany jest wynik osiągnięty z pierwszego odwiedzonego gospodarstwa.

Ponad 5t/ha rzepaku

W ramach Programu ustanowiono Indywidualny Rekord Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara. Zbiór rzepaku odbył się Gospodarstwie Rolnym Łukasza Leśniewskiego w Tetyniu.   Zebrany plon wyniósł 5,44 t/ha, a rekordowy wynik został osiągnięty przy zastosowaniu odmiany Aviron. W gospodarstwie stosowane były rozwiązania z autorskiego program „Idę po Rekord”, stworzonego przez specjalistów z PUH „Chemirol” sp. z o.o.

 

– Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Moja historia związana z rolnictwem rozpoczęła się 2011 roku, kiedy otrzymałem od swoich dziadków ziemię - 30 hektarów. Obecnie posiadam 800 hektarów. W strukturze gospodarstwa znajdują się uprawy pszenicy, pszenżyta, kukurydzy, jęczmienia oraz rzepaku. W tym roku rzepaku zasianego zostało 170 hektarów i są to trzy odmiany Kuga, Aviron oraz Dominator. Na zaproszenie firmy PUH „Chemirol” sp. z o.o. podjąłem wyzwanie ustanowienia nowego Rekordu Polski, bo moim celem było osiągniecie jak najlepszego wyniku zbioru – powiedział Łukasz Leśniewski.

Jak poinformowało PUH „Chemirol” sp. z o.o. , eksperci firmowi wspierali Pana Łukasza Leśniewskiego, właściciela gospodarstwa w Tetyniu, na każdym etapie drogi do osiągnięcia wymarzonego celu

– Dziś widzimy rzeczywiste efekty zastosowania rekomendacji programu „Idę po Rekord” w uprawie rzepaku. Gdy zmienia się klimat, regulacje prawne, warunki społeczno-gospodarcze to trzeba liczyć się z tym, że skala i tempo zmian w rolnictwie będą przyspieszać. Stąd idea stworzenia programu, który będzie odpowiedzią na zachodzące zmiany. Konsekwentne inwestycje w badania i rozwój to odpowiedź Chemirolu na zmieniające się potrzeby rynku. Aby zbierać rekordowe, stabilne plony, należy podchodzić do uprawy w sposób systemowy. Ograniczyć ryzyko, zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie chodzi o pogoń za plonem, ale o dobrze zaplanowaną drogę - począwszy od przygotowania stanowiska, a kończąc na zbiorze. Program „Idę po rekord”, jest odpowiedzią Chemirolu na pytanie, jak poprowadzić polskiego rolnika ku doskonałym wynikom – zapewnia Wiceprezes Zarządu Patryk Podołowski.

Program „Idę po Rekord” wpisuje się w ciąg decyzji podejmowanych przez PUH „Chemirol” sp. z o.o. w ostatnich latach w związku z rozwojem firmy. Z kolejnych latach zapowiadane są kolejne edycje programu.