Miniony rok obfitował w zaskakujące sytuacje rynkowe, jeżeli chodzi o dostępność surowców chemicznych do produkcji, ale i gwałtownie rosnące ceny. Z drugiej strony, jak mówi prezes Timac Agro - rolnicy chętniej inwestowali, chętniej sprawdzali nowości.

Wprowadzając nowa gamę biostymulatorów, Agata Stolarska podkreśla, że - rolnik na pewno znajdzie wśród nich rozwiązania na konkretne problemy, w danej uprawie i fazie rozwojowej. Produkty nie mają ogólnego działania, lecz są bardzo precyzyjne, jeśli chodzi o poszczególne procesy fizjologiczne odbywające się w roślinie. 

W rozmowie, prezes Timac Agro zwraca uwagę na to, że wiosna póki co zapowiada się pod znakiem wysokich cen środków do produkcji. - W zeszłym roku, o tej samej porze nikt nie spodziewał się tak dynamicznej sytuacji surowcowej. Trudno powiedzieć czy obecne ceny się utrzymają. Większość źródeł wskazuje, że przynajmniej tak wysokie ceny będą się utrzymywać do wiosny. Widzimy też w Polsce tendencję do alarmującego wzrostu cen czy to żywności, czy też środków do produkcji. Taniej nie będzie, może być tylko drożej.