Pełen pakiet produktów do biostymulacji w tym wspomagania odżywienia roślin, walką ze stresem abiotycznym czy też wspomagających ekspresję potencjału genetycznego roślin. Tak mają działać nowe produkty od Timac Agro. 

Jak mówi Krzysztof Oksentowicz dyrektor handlowy w Timac Agro - jest to kolejny etap biostymulacji, niezmienny trend firmy, która od wielu lat dostarcza na rynek produkty z tego zakresu. 

Nawe produkty, mają być efektywne w działaniu na konkretny cel i wykonywać pracę na poziomie komórkowym w roślinach. Są to m.in. Kaoris dedykowany do ogrodnictwa. Astelis przeznaczony do zbóż i kukurydzy, Genaktis, tam gdzie chcemy w pełni wykorzystać potencjał genetyczny roślin i oczywiście cała gama produktów Seactiv, a także Irys, działający zarówno od strony systemu korzeniowego, ale i nalistnie.

Jak zaznaczano, presja czynników abiotycznych jest coraz większa, dlatego rolnicy mogą się spodziewać, że roślina będzie lepiej chroniona przed tego typu warunkami stresowymi, poprzez działanie na poziomie komórkowym.

Przykładowo Irys poprawia transport składników do rośliny oraz w jej wnętrzu, po to, by lepiej ją odżywić w niezbędne mikro- i makroelementy, a przez to lepiej budować plon. Kolejna sprawa to  uruchomianie całej puli genów rośliny, które pozwolą zrealizować jej potencjał - wyjaśniał Oksentowicz.

Czas w rolnictwie jest trudny, przede wszystkim ze względu na rosnące koszty produkcji. Jak do tego tematu podchodzi firma Timac Agro?

Więcej w materiale wideo.