Rolnik innowacyjny to rolnik świadomy

Innowacyjna produkcja rolnicza to już nie tylko produkcja żywności. Nowocześni rolnicy za swój cel obierają także działania sprzyjające glebie, środowisku, klimatowi i bioróżnorodności. Ich pomysły często zaskakują i wzbudzają podziw, wyznaczając nowe trendy wśród innych. Na łamach "Farmera" i "Bez Pługa" opisujemy rolniczych innowatorów choćby w cyklu "Z praktyki", gdzie przestawiamy inspirujące podejście naszych bohaterów do bezpłużnej uprawy roli. W konkursie "Innowacyjny Farmer 2022" Wasz wkład w rolniczy postęp może zostać uhonorowany atrakcyjnymi nagrodami!

Stosujesz praktyki uprawy konserwującej i rolnictwa regeneratywnego? Jesteś konstruktorem ciekawych maszyn do uprawy bezpłużnej, pasowej lub zerowej? Uczyniłeś prawdziwą sztukę z uprawy międzyplonów? A może zgłębiłeś tajniki retencji wód, redukcji rolniczych emisji CO2 lub tworzysz na polach pasy kwietne? Pomysłów na innowacje jest wiele i to czas, by zaprezentować je światu!

Konkurs "Innowacyjny Farmer"

Na zgłoszenia czekamy do 23 czerwca. Rolnicy mogą zgłaszać się samodzielnie, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Mogą także zostać nominowani przez firmy czy organizacje związane z branżą agro - dlatego jeżeli znasz rolników wyróżniających się innowacyjnym podejściem, zgłoś ich do konkursu pod adresem: konkurs.farmer@ptwp.pl.

W konkursie poszukujemy innowacji zarówno w zakresie produkcji roślinnej, zwierzęcej, jak i nowych technologii. Laureaci zostaną wyróżnieni 27.10.2022 r. podczas konferencji "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie" tytułem „INNOWACYJNY FARMER 2022” oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Pokaż, że "rolnik potrafi" i zgłoś się już teraz!