Wiosna w tym roku jest dużo późniejsza, niż w ostatnich latach w związku z tym sadzenie ziemniaków może się opóźnić. Wcześniej na polach stosowano zabieg odkamieniania. Zimna i mokra wiosna to problem z rozwojem chorób w szczególności z rizoktoniozą, dlatego ziemniaki są zaprawiane zaprawą Allstar, która dobrze się sprawdza i jest pierwszym krokiem w walce o zdrowe bulwy. Podsumowując zeszłoroczny sezon w Szkotowie jest stosowany Zorvec już 3 rok, dzięki tej technologii udało się wydłużyć interwały ochrony oraz zaoszczędzić na jednym wjeździe opryskiwaczem z zabiegiem fungicydowym. W tym roku Dział Ziemniaka PROCAM ma w ofercie nowość Zorvec i Azuleo, który bardzo dobrze chroni ziemniaki przed zarazą.

Wiosna nadeszła, Doradcy PROCAM zaczynają sezon w uprawie ziemniaka. Uprawa ziemniaków pozwoliła w wielu gospodarstwach zwiększyć dochodowość w gospodarstwie o profilu roślinnym. Więcej dowiesz się z poniższego materiału wideo.

Już dziś zapraszamy do kontaktu z Działem Ziemniaka PROCAM oraz Doradcami na terenie całego kraju. https://www.procam.pl/kontakt/

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.