Rolników szukających oszczędności, poprawy wydajności plonów i chcących trwale poprawić jakość gleby redakcja Farmera oraz firma NaturalCrop Poland zapraszają na webinarium "Jakość gleby - podstawą opłacalności produkcji", który odbędzie się już w środę 16.02.2022 r. o godz. 11:00. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na portalu farmer.pl.

Szukasz artykułów potrzebnych w produkcji roślinnej? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna! 

Webinar rozpocznie się od wystąpienia dr. Jerzego Próchnickiego, który przedstawi zagrożenia dla gleb w Polsce. Prelegent wyjaśni znaczenie żyzności gleb dla produkcji roślinnej i wskaże sposoby na jej poprawę. Dr Próchnicki przedstawi zasady zarządzania glebą - związane m.in. z nawożeniem czy uprawą roli - które pogodzą poprawę jej kondycji z opłacalnością produkcji. W nawiązaniu do najważniejszych zasad dbałości o żyzność gleby, eksperci firmy NaturalCrop Poland, dr Adela Maziarek oraz Bartosz Machalski, przedstawią propozycje firmy na konkretne rozwiązania wspomagające zrównoważone zarządzanie z glebą. Prelegenci przedstawią produkty służące m.in. poprawie właściwości sorpcyjnych gleby, zwiększeniu efektywności nawożenia, wspierające odporność roślin na stresy. Opowiedzą także o modelu doradczym "Projekt Gleba", mającemu służyć innowacyjnemu podejściu do planów nawożenia, ale także użyźniania gleby.

Zapraszamy na webinar Farmera i NaturalCrop Poland.
Zapraszamy na webinar Farmera i NaturalCrop Poland.

Program webinaru:

  • Dobra jakość gleby to mniejsze koszty i wyższe plony - dr Jerzy Próchnicki, niezależny ekspert rolniczy, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”
  • Model doradczy "Projekt Gleba" - Bartosz Machalski, Koordynator „Projekt Gleba” firmy NaturalCrop Poland
  • Jak zatrzymać wodę i składniki w glebie - dr Adela Maziarek, Główny Specjalista ds. Nawożenia NaturalCrop Poland

Zachęcamy również do zadawania ekspertom pytań już teraz oraz na bieżąco w trakcie spotkania TUTAJ.

Czas trwania spotkania: 60 minut