W konferencji, która odbyła się w czwartek tj. 28 lutego br., wzięło udział przeszło 90 osób. W programie spotkania przewidziano 11 wykładów związanych z agrotechniką i techniką. Nasi prelegenci starali się odpowiedzieć na pytania jak prawidłowo dobrać odmianę do siewu, jak przeprowadzić opryski, aby były jak najbardziej efektywne w kontrolowaniu agrofagów, na co zwrócić uwagę podczas nawożenia zbóż oraz, za które nowoczesne rozwiązania w kombajnach i ciągnikach warto dopłacić.

W Starych Jabłonkach rolnicy mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami firm partnerskich, dzięki którym, to przedsięwzięcie mogło się odbyć. Eksperci i doradcy z firm: INNVIGO, Agrii Polska, AGRINAVIA Polska, Po Prostu Energia, BGŻ BNP Pariba, Gaspol oraz Concordia Ubezpieczenia, chętnie odpowiadali na liczne pytania uczestników konferencji. Była to też doskonała okazja do zapoznania się z ofertą firm partnerskich oraz do przedstawienia nowych rozwiązań, produktów i usług dla rolnictwa. Ożywiona dyskusja, liczne konsultacje i pytania uczestników konferencji, mogą świadczyć o tym, że takie spotkania są potrzebne.

Organizatorzy oraz Partnerzy konferencji przygotowali też niespodzianki dla rolników. Podczas spotkania rozdano kilka książek o nawożeniu i ochronie roślin uprawnych. Redakcja „Farmera” obdarowała trzech słuchaczy licznymi gadżetami firmowymi. BGŻ BNP Paribas również przygotowała dla trójki rolników pakiet nagród. Na zakończenie firma Gaspol dla jednego rolnika ufundowała grill.

W podsumowaniu konferencji pojawiło się stwierdzenie, że rolnictwo to zawód pełen wyzwań i przeszkód, czasem bardzo trudnych do pokonania. Co zatem zrobić żeby zostać mistrzem rolnictwa? Jak odnieść sukces na polu, w oborze, czy chlewni? Z pewnością potrzebna jest do tego wiedza, bo jak wiadomo jest ona kluczem do sukcesu. Niestety, znajomość tematu czasem nie wystarcza, a oczytanie i wykształcenie bywają zawodne. Mistrzem zostaje się dzięki praktyce i doświadczeniom realizowanych często na zasadzie prób i błędów. Wiedza, którą ma rolnik pozwala tylko szybciej osiągnąć mistrzostwo w swoim fachu.

Mamy nadzieję, że prezentacje przygotowane przez prelegentów konferencji były dla naszych słuchaczy interesujące. Staraliśmy się, żeby były to praktyczne i użyteczne informacje, które można wykorzystać w gospodarstwach rolniczych. Bo przecież innowacyjność jest drogą do sukcesu!

Wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznego cyklu konferencji bardzo serdecznie dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy za rok.