Jednak niektórzy pracownicy odmówili pozostania na ograniczonym obszarze, ponieważ chcieli kontynuować pracę. Mieszkańcy Włoch protestowali przeciw temu.

Zgodnie z doniesieniami agencji prasowej ANSA, samochód, który rzekomo był własnością Bułgarów, został podpalony. Znaleziono czterech Bułgarów z pozytywnym testem na obecność wirusa, którzy opuścili strefę. 43 osoby zostały zarażone w mieście około 50 kilometrów na północny zachód od Neapolu.

We Włoszech krytykuje się umieszczanie pracowników sezonowych w nielegalnie zajmowanych budynkach nieznanej liczby robotników, którzy pracują w gospodarstwach na południu.

Włoski minister zdrowia podkreślił także w związku z wybuchem pandemii w Bolonii, że drobne ogniska, które zostały ostatnio zgłoszone, pokazują, że walka z koronawirusem nie została wygrana i konieczne jest zachowanie ostrożność w nadchodzących tygodniach.

Włochy to jednej z krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem. Od końca lutego odnotowano prawie 240 000 zakażeń i prawie 35 000 zgonów.