Wydarzenie miało miejsce w Barcianach, w województwie warmińsko-mazurskim. Proces zbioru i pomiar był nadzorowany przez niezależnego sędziego z Biura Rekordów.

Najwyższy wynik, na poziomie 11,6 t/ha, zanotowano w gospodarstwie Rolnyvik w Barcianach na północy Polski. Plon stanowi rekord dla rolnika. Na polu wysiano pszenicę RGT Specialist, która charakteryzuje się bardzo dobrym krzewieniem oraz zastosowano technologię „Idę po Rekord”, składającą się ze środków ochrony marki INNVIGO oraz asortymentu pełnego odżywiania roślin z firmy Chemirol.

– Ten rok był dla rolników bardzo wymagający. Jako opiekun z ramienia firmy Chemirol osobiście doglądałem plantacji i uczestniczyłem w tworzeniu rekomendacji technologicznych. Wynik 11,6 t/ha w pszenicy ozimej jest najwyższym wynikiem, jaki odnotowano w gospodarstwie, co potwierdza skuteczność technologii „Idę po Rekord” oraz zastosowania nowości – produktu BlueN. Wspólnie z właścicielem od lat koncentrujemy wysiłki nad zwiększeniem plonu i poprawą struktury gleby, poprzez analizy glebowe, właściwe zmianowanie, odpowiednie nawożenie i ochronę, a także stosowanie biostymulatorów, w tym preparatu BaktoKompleks na ściernisko, dzięki którym udało nam się osiągnąć te wspaniałe wyniki. – podsumował osiągnięty wynik Przemysław Kowalczyk, Dyrektor Oddziału Mazury w firmie Chemirol.

W zeszłym tygodniu firma Chemirol odwiedziła również inne lokalizacje, w których rolnicy w czasie żniw bili rekordy gospodarstw w zbiorach pszenicy ozimej. Niebagatelne wyniki osiągnięto w woj. kujawsko-pomorskim w miejscowościach Papowo Biskupie oraz Radunek. W obu przypadkach były to wspaniałe, wielopokoleniowe gospodarstwach, w których wiedza, doświadczenie i pasja są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dobre plony także  w woj. kujawsko-pomorskim

Wysokie plony zbóż oraz rzepaku dochodzą do nas także w woj. kujawsko-pomorskiego. W przeciwieństwie do lat poprzednich region ten nie ucierpiał  tak mocno z powodu suszy. Szczególnie w regionach, gdzie opady punktowe i burzowe okazały się regularne, zadbane oziminy mogły wykazać swój potencjał plonowania. 

W Papowie Biskupim, u Pana Bartosza Wiśniewskiego Przedstawiciele Chemirolu gościli już po raz drugi. Przypomnijmy, że w tym gospodarstwie zbiory rzepaku ozimego cieszył się wynikiem 5,48 t/ha. Zbiór pszenicy ozimej zamknął wynikiem 10,1 t/ha, który również jest rekordem tego gospodarstwa.

Tymczasem w Radunku (również kujawsko-pomorskie), Państwo Nowińscy zarejestrowali plon jeszcze o tonę większy. Zebrali 11,1 t/ha wywołało początkowo niedowierzanie, a później falę radości u gospodarzy.

– Każdego z Klientów traktujemy indywidualnie i cieszymy się z jego sukcesów. Wspólnie z Rolnikiem analizujemy sytuację w gospodarstwie i ustalamy strategię działania. Pomagamy, kiedy warunki pogodowe utrudniają prowadzenie upraw. Chcę mocno podkreślić, że każde z gospodarstw, które w tym roku zdobyło Indywidualny Rekord Gospodarstwa działo w ramach programu „Idę po Rekord”. Gorąco zachęcam, aby do niego przystąpić na www.ideporekord.pl. Polony mówią same za siebie – podsumowała dr Alicja Malewicz – Pełczyńska, Dyrektor Działu Marketingu i PR.