Przypomnijmy, pierwsza - historyczna - aukcja sprzedaży pszenicy na Giełdowym Rynku Rolnym (Platforma Żywnościowa) miała miejsce 14 maja 2020 r.  W jej ramach w ofercie znalazło się do sprzedaży 250 ton pszenicy klasy B (tzw. pszenica konsumpcyjna). Towar zlokalizowany był w magazynie autoryzowanym w miejscowości Hulcze (Dołhobyczów) i został sprzedany w całości w średniej cenie ważonej 830,40 zł/t. Kupującymi byli PZZ Stoisław i Lubella.

W ciągu ostatniego roku handel zbożem (głównie pszenicą, choć zarejestrowano też jedną transakcję na żyto) na Giełdowym Rynku Rolnym, jeśli już, to odbywał się na sesjach organizowanych co środę w systemie kursu jednolitego.

Efekty tego handlu notowano głównie w styczniu i lutym, w marcu - jak dotąd, czyli do 24 marca, sprzedano w tym systemie jedynie 25 ton żyta. 

18 marca br. - odbyła się natomiast druga aukcja na pszenicę.

Z wystawionych 1000 ton pszenicy klasy B, sprzedano 625 ton, w cenie 990 zł.

Towar znajdował się w magazynie autoryzowanym w Szymankowie.

Na portalu ogłoszeń rolniczych GiełdaRolna.pl, polecanym przez redakcję Farmer.pl - pszenica konsumpcyjna oferowana jest w cenie 950 zł/t (kujawsko-pomorskie). W ofercie znajduje się też spora ilość ofert sprzedaży owsa a także kukurydzy.