W pierwszej kolejności został zaprezentowany nowy system ochrony fungicydowej zbóż (pszenicy ozimej i jarej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym oraz życie ozimym) -  Fusaro Xpro. Składa się z dwóch preparatów pierwszy z nich  Delaro 325 EC oparty na dwóch substancjach czynny-  protiokonazolu (związek z grupy triazoli) oraz trifloksystrobinie (związek z grupy strobiluryn).  Zwalcza choroby podstawy źdźbła i liści  w  pierwszym zabiegu T1. Drugi preparat Variano Xpro 190 EC zawiera trzy substancje czynne: protiokonazol (związek z grupy triazoli), fluoksastrobinę (związek z grupy strobilurin), biksafen (związek z grupy karboksyamidów). Stosowany w ochronie liści i kłosa (np. septoriozy plew, fuzariozy kłosów)  w terminie T2 i T3 . Fungicyd wyróżnia system formulacyjny Leafshield -   zwiększa odporność na zmywanie przez deszcz przez szybkie wnikanie i pobieranie przez rośliny, pozwala na wykorzystanie produktu przy niekorzystnych warunkach wietrznych.

 

 Kolejną nowością w sezonie 2017 jest specjalistyczna zaprawa grzybobójcza Monceren Pro 258 FS zawiera dwie substancje czynne: pencykuron (związek z grupy pochodnych fenylomocznika) oraz protiokonazol (związek z grupy triazoli). Ogranicza rozwój rizoktoniozy oraz parcha srebrzystego. Jak podaje firma, aktualnie jest to jedyny produkt zarejestrowany do ograniczenia parcha srebrzystego. Grzyb wywołując tę chorobę rozwija się od początku wegetacji. Zaprawienie sadzeniaków, zdecydowanie ogranicza rozwój tej choroby.

Do ochrony upraw ogrodniczych firma zarejestrowała Serenade ASO - mikrobiologiczny grzybobójczy i bakteriobójczy środek o działaniu kontaktowym. Do stosowania w sadach, uprawach roślin jagodowych i warzywnych. Występuje w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC). Zawiera szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis.  

Drugim preparatem jest Emulpar  940 EC. To środek pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego z lnianki (Camelina sativa) oraz emulgatorów, do mechanicznego zwalczania szkodników. Działa, m.in. na mszyce, przędziorki, miodówki, mączliki. Środek został zarejestrowany do stosowania wszystkie gatunki owoców, warzyw i roślin ozdobnych.