Cena pszenicy w najmniejszym stopniu podlega wahaniom. Na przestrzeni ostatniego miesiąca oscyluje wokół 750 zł/t. Żyto z kolei kosztuje obecnie mniej o 50 zł niż tydzień temu, ale nadal wahania nie są duże, bo zboże to kosztuje 600–650 zł/t, jak podaje MRiRW.
Za jęczmień konsumpcyjny rolnicy otrzymają 600 zł/t, natomiast cena jęczmienia browarnego nieznacznie wzrasta i wynosi obecnie ok. 675 zł/t.
Cena zbóż paszowych w przeciągu miesiąca odznacza się spadkami, ale w ostatnim tygodniu utrzymuje się na takim samym poziomie. Pszenica paszowa kosztuje ok.. 680 zł/t, tyle samo kukurydza. Stabilna jest też cena jęczmienia – ok. 600 zł/t. Spadła za to w przeciągu miesiąca cena żyta, z 550 do 460 zł/t.
Źródło: farmer.pl
Komentarze