ES Bombastic zarejestrowana została w Niemczech w 2007 r., natomiast na nasz rynek dotarła dopiero wiosną tego roku. Należy więc ją traktować jako nowość rynkową. Odmiana uniwersalna, średnio-wczesna o FAO 230-240, budująca dużą masę wegetatywną - rośliny osiągają wysokość do 2,8 m. Kolby wysoko osadzone - ok. 1,4 m. Hodowca: Euralis Saaten. Odmiana wprowadzana do uprawy na podstawie wpisu na listę CCA.


Tapas to również tegoroczna nowość w ofercie firmy. Odmiana średnio-wczesna o FAO 240, preferowana do wykorzystania kiszonkowego. Jest mieszańcem trójliniowym o wysokiej tolerancji na warunki środowiskowe, co umożliwia jego uprawę nawet w gorszych stanowiskach. Rośliny wysokie o kompaktowym pokroju. Duży plon suchej masy, z wysokim udziałem kolb. Hodowca: Saatzucht Gleisdorf. Odmiana wprowadzana do uprawy na podstawie wpisu na listę CCA.

GL Herona jest średnio-późną, ogólnoużytkową odmianą niemieckiej hodowli, o liczbie FAO 260 (ziarno) i 270 (wykorzystanie na kiszonkę). W ocenie firmy charakteryzuję się wysoką zdrowotnością liści, oraz bardzo niską skłonnością do wylegania. Mimo wyższej liczby FAO bardzo dobrze sobie radzi nawet w chłodniejszych warunkach. Przynosi wysokie plony ziarna o niskiej wilgotności. W użytkowaniu na kiszonkę podkreślano korzystne cechy jakościowe - wysoki plon suchej masy i skrobi. Hodowca: Saatzucht Gleisdorf. Odmiana wprowadzana do uprawy na podstawie wpisu na listę CCA.

Lindsey uzyskał rejestrację w Polsce w 2012 r. Jest średnio-wczesną odmianą ziarnową o FAO 250, zalecaną do uprawy w centralnej i południowej Polsce. Charakteryzuje się wysokim potencjałem plonowania. W badaniach COBORU w 2012 r. wydała 12,5 t ziarna z ha, przy 15 proc. wilgotności. Rośliny z efektem stay-green. Hodowca: Limagrain.