W organizację tego wydarzenia zaangażowanych było ok. 200 partnerów biznesowych, przedstawiciele przemysłu chemicznego, organizacji branżowych, administracji i mediów.

Zgromadzeni goście zostali powitani, przez Haralda Pflanzla - starszego wicedyrektora podregionu Centralnej Europy BASF i Andreasa Gietla - dyrektora zarządzającego BASF Polska. Poprzez wydarzenie firma pokazała, co w praktyce oznacza jej strategiczne przesłanie „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju”.

Podczas konferencji miało miejsce otwarcie II Laboratorium dla dzieci i młodzieży w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Powstanie laboratorium to kolejny etap realizacji partnerskiej umowy o współpracy, którą BASF Polska i Humanitarium podpisały pod koniec 2014 r. Pierwsze laboratorium zostało uruchomione w 2015 r. 

Firma zaprezentowała dwa nowe produkty z obszaru rolnictwa. Pierwszy z nich to Vizura – środek który ma za zadanie stabilizować azot zawarty w glebie, zmniejszając jego straty i ułatwiając jego łatwiejszy dostęp dla roślin. Drugi zaś to Limus – inhibitor ureazy, który jest połączeniem dwóch substancji czynnych.