Omawiane kontrakty nadal znajdują się w trendzie spadkowym i są dość mocno skorelowane z kierunkiem zmian indeksów giełdowych. Wysoki kurs euro do złotego powoduje, że ceny na rynku krajowym utrzymują się na wysokim poziomie.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy stracił we wtorek na wartości 0,3 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 271,73 dolary/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania zyskały we wtorek na wartości 0,2 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 248,0 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt grudniowy zamknął wczorajszą sesję na poziomie o 0,2 proc. wyższym w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Cena nasion wzrosła o 0,7 usd za tonę do 491,9 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował we wtorek 0,9 proc. zysk. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 204 euro, czyli 1,75 euro więcej niż w poniedziałek.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajszą sesję ceną o 0,3 proc. wyższą niż w poniedziałek, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić 196 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował podczas poniedziałkowej sesji wzrost rzędu 0,8 proc. Nasiona podrożały o 3,5 euro/tonę dochodząc do poziomu 443,25 euro/t.