Głównym tematem wydania jest prezentacja nowych odmian zbóż jarych, a także tych polecanych przez firmy nasienne. Do rozpoczęcia wiosennych siewów zbóż pozostało jeszcze kilka tygodni i czas ten warto przeznaczyć na zaplanowanie tego co będziemy wysiewać.  Warto też odpowiednio zaplanować strategię działania na rzecz uzyskania wysokich plonach w zbożach ozimych i rzepaku. W dziale agrotechniki znajdziecie na ten temat kilka ciekawych artykułów, szczególnie polecamy tematy związane z odchwaszczaniem i wczesnowiosennym nawożeniem ozimin. Warty uwagi jest również artykuł o poprawnym tworzeniu mieszanin zbiornikowych do wykorzystania w ochronie i nawożeniu rzepaku. Również rolnicy zainteresowani uprawą kukurydzy i buraka cukrowego znajdą coś dla siebie w bieżącym wydaniu.

W dziale "Technika rolnicza" prezentujemy m.in. ciekawy osprzęt do ładowaczy czołowych i ładowarek, który poszerza uniwersalność sprzętu i jego wydajność. Powiemy również dlaczego warto zainwestować w aplikatory szczelinowe do rozlewania gnojowicy.

Obok nowych maszyn nie zapominamy również o rynku maszyn „z drugiej ręki”, gdzie tym razem pokazujemy mocne i słabe strony rozrzutników Fortshtitt T-088, sprawdzamy ceny tych maszyn, części zamiennych i kosztów remontu. W warsztacie przyjrzeliśmy się typowym usterkom, z którymi borykają się popularne ciągniki John Deere serii 7010 i kosztom ich naprawy. Natomiast z trzeciej części artykułu o układach wtryskowych common rail, dowiecie się m.in. czym polega ich regeneracja, komu warto ją powierzyć i ile kosztuje.

Nie zabraknie oczywiście informacji o nowościach i wydarzeniach, którymi „żyje świat maszyn”.

W dziale Fermy w części "Bydło" producenci mogą zapoznać się z systemami usuwania obornika w oborach uwięziowych, jak również jeszcze przed sezonem wegetacyjnym zdobyć informację na temat pozyskiwania dodatkowych źródeł paszy objętościowej GSP. Wśród ciekawych zagadnień można znaleźć także rozpoczęty z nowym rokiem cykl artykułów dotyczących produkcji bydła mięsnego.

W części "Trzoda chlewna" omawiamy chirurgiczną kastrację prosiąt, która budzi coraz większy opór zarówno obrońców praw zwierząt, jak i konsumentów wieprzowiny. Prędzej czy później z pewnością przejdzie ona do historii, warto więc przyjrzeć się bliżej jednej z metod która może je zastąpić – kastracji immunologicznej.

Nie wiesz, gdzie możesz kupić najnowsze wydanie? Sprawdź na mapie sklepów, która znajduje się w zakładce "prenumerata".

>>> Zobacz skrót numeru w pdf