W portach trwała kontraktacja zbóż z nowych zbiorów.

  • Za pszenicę 12,5 proc. białka płacono 850-860 zł/t,
  • za pszenżyto 640-760 zł/t, zł/t,
  • za żyto paszowe 640-660 zł/t,
  • kukurydzę suchą 850-860 zł/t.
  • a za jęczmień 780 zł/t.

W ciągu miesiąca kukurydza staniała o 50 zł/t, pszenica konsumpcyjna o 20 zł/t, żyto o 20-30 zł/t, pszenżyto o 20-30 zł/t, a jęczmień o 40 zł/t.

W skupach spadek cen był dość duży od początku lipca i wynosił 40-50 zł/t.

Notowano następujące ceny na zboża z nowych zbiorów:

  • pszenica konsumpcyjna 12,5 proc. białka – 770-830 zł/t,
  • pszenica paszowa 720-830 zł/t,  pszenżyto – 680-720 zł/t,
  • żyto paszowe 670-730 zł/t,
  • jęczmień 670-730 zł/t,
  • owies 550--580 zł/t.

Na WGT S.A. pojawiły się oferty sprzedaży zbóż ze starych i nowych zbiorów.

Odnotowano następujące ceny:

  • Pszenicę konsumpcyjną oferowano po 960-1020 zł/t, a kupujący proponowali po 860-900 zł/t.
  • Pszenica paszowa była oferowana po 920-960 zł/t. Kupujący proponowali 880-920 zł/t.
  • Żyta konsumpcyjne oferowano po 760 zł/t, a kupujących nie było.
  • Jęczmienia konsumpcyjnego nie oferowano do sprzedaży, a kupujący oferowali 850 zł/t.
  • Jęczmień paszowy oferowano do sprzedaży po 690-850 zł/t, a kupujący nie było.
  • Owies paszowy sprzedawano po 620-650 zł/t, a kupujący oferowali 660-690 zł/t.
  • Pszenżyto oferowano po 790-800 zł/t, a kupujący poszukiwali go po 660-690 zł/t.
  • Kukurydza sucha była oferowana po 1000-1050 zł/t, a kupujących nie było.

Według Zbigniewa Soleckiego z Giełdy Rolpetrol, na rynku pojawia się już coraz więcej jęczmienia ozimego. Ceny z odbiorem wynoszą około 700 zł/t. a w przypadku mniejszych ilości 660-680 zł/t. Jęczmień z importu z dostawą to koszt 720 zł/t. Jęczmień ze starych zbiorów staniał do 800 zł/t. Pojawiła się też pszenica konsumpcyjna ze Słowacji, wilgotna i kiepskiej jakości. Cena z dostawą 920-940 zł/t.

Ceny zbóż ze starych zbiorów były następujące:

  • jęczmień paszowy 800 zł/t (z dostawą),
  • kukurydza sucha 960-980 zł/t,
  • pszenica konsumpcyjna 950 zł/t (z magazynu),
  • pszenica paszowa 900-910 zł/t,
  • żyto konsumpcyjne 780 zł/t (z dostawą), a magazynu 750 zł/t.