O GrainSense pisaliśmy już wcześniej:
>>> Pierwszy przenośny przyrząd do pomiaru jakości zbóż

W wielkim skrócie jest to pierwsze urządzenie do pomiaru jakości zbóż. Urządzenie można już fizycznie zakupić u przedstawicieli firmy.

Jak podaje jego producent cena sprzedaży detalicznej niezależnie od kraju wynosi 3900 EURO (przy stawce VAT 0%), a oprócz urządzenia użytkownik otrzyma w tej cenie futerał, naczynie pomiarowe i nakładkę oraz 1-roczną ochronę gwarancyjną. Korzystanie z urządzenia wymaga posiadania osobistego konta użytkownika, które kosztuje 250 EURO rocznie (VAT 0%). Konto to pozwala na wprowadzenie 4 gatunków zbóż (początkowo dostępne gatunki to pszenica, jęczmień, owies i żyto, w następnej kolejności dodany zostanie rzepak) oraz pozwala na aktualizacje i kalibracje, oferuje nieograniczoną ilość miejsca i daje możliwość udostępniania wyników pomiarów.

- Dopracowanie konstrukcji, zapewnienie infrastruktury i zorganizowanie produkcji oraz przeprowadzenie intensywnych testów urządzenia wymagało sporego wysiłku. Dostarczenie pierwszych egzemplarzy dla rolników zainteresowanych urządzeniem wywołuje u nas podekscytowanie i zadowolenie – mówi Edvard Krogius, prezes firmy GrainSense.