Przypominamy, że zgodnie z danymi za "Dziennikiem Wschodnim" poinformowaliśmy o zmianach w zarządzie Krajowej Grupy Spożywczej. Zostało to potwierdzone przez zamieszczone na stronach internetowych Spółki ogłoszenie o naborze, jak również przez Szymona Smajdora, rzecznika prasowego KGS.

Zmiany kadrowe w KGS

- Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej S.A. na posiedzeniu w dniu 8 marca 2023 r. podjęła uchwały w następujących sprawach: odwołania ze składu zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. prezesa zarządu - Jana Wernickiego, odwołania ze składu zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. członka zarządu – Piotra Błażewicza oraz odwołania ze składu zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Członka Zarządu – Tomasza Nowakowskiego – podał nam Smajdor.

Jak dodał, Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej S.A. ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A oraz dwóch członków zarządu KGS. Taka informacje też cały czas widnieje na stronie spółki.

Co było powodem takiej decyzji?

Tego chcieliśmy się dowiedzieć u źródła, bo w medialnym przekazie, nieoficjalnych informacji i danych z "Dziennika Wschodniego", wynikało, że czystki w zarządzie spółki są efektem m.in. wpadki z zakupem ponad 100 tys. ton nawozów, które miano nabywać w szczycie cenowym. Następnie te ceny się obniżyły. Również mówi się o sytuacji na rynku zbóż.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. nie jest upoważniona do udzielania informacji o powodach przedmiotowych decyzji Rady Nadzorczej Spółki – poinformował nas Szymon Smajdor.