- Zarządy grup Caussade Semences i Euralis Semences oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie rozmów na temat możliwej fuzji obu firm. Dzięki szerokiej ofercie produktowej i odmianowej, znanej rolnikom i dystrybutorom, nowy podmiot znacząco umocniłby pozycję obu marek na europejskim rynku – informują firmy.

Hodowla Caussade Semences została założona w 1962 roku w miejscowości Caussade na południu Francji. Od początku działalności priorytetem firmy są prace hodowlane, umożliwiające stały postęp genetyczny. Caussade Semences ma w swoim portfolio odmiany zbóż, roślin pastewnych i rzepaku, jak również sorgo, słonecznika czy mieszanek poplonowych. Priorytetowym gatunkiem w hodowli jest jednak kukurydza.

Euralis Semences (w Polsce Euralis Nasiona) jest jedną z firm hodowlano-nasiennych w Europie i powstała z połączenia firm Rustica i Coop de PAU. Zajmuje się hodowlą odmian słonecznika, kukurydzy i rzepaku, a także soi i sorga. Ta francuska grupa prowadzi badania genetyczno-hodowlane w Europie. Co roku na działalność badawczą przeznacza 13 proc. swoich obrotów.