Siew pszenicy w tzw. terminie optymalnym w zależności od regionu rozpoczyna się od 15 września i trwa do ok. 5 października. Najwcześniej ten gatunek zbóż wysiewa się we wschodniej i północno-wschodniej Polsce (15-20 września), nieco później w centrum i w rejonie południowym (20-30 września), a najpóźniej w zachodnich częściach kraju (20 września – 5 października).

Na tegorocznej LOZ pszenicy znajduje się trzydzieści osiem kreacji odmianowych. Najczęściej polecaną jest Artist ( w 15 województwach), następnie RGT Kilimanjaro (13 województw), Linus (12 województw) i RGT Bilanz (11 województw).

LOZ w uprawie pszenicy ozimej w 2020 r.:

1. Woj. dolnośląskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, Patras, KWS Dakotana, Kometa, RGT Sacramento CCA.

2. Woj. kujawsko-pomorskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Rotax, Formacja, Euforia, KWS Spencer, Fakir, LG Jutta, Findus CCA.

3. Woj. lubelskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Rotax, Belissa, Arkadia, Natula.

4. Woj. lubuskie: Artist, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Formacja, Owacja, Medalistka, Tytanika, Hybery F1, RGT Metronom.

5. Woj. łódzkie: Artist, RGT Kilimanjaro, Euforia, Owacja, Medalistka, Rivero.

6. Woj. małopolskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Rotax, Patras, Delewar.

7. Woj. mazowieckie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Rotax, Euforia, Belissa, Owacja, Arkadia, Comandor, KWS Ozon, Sailor.

8. Woj. opolskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Patras, Belissa, Owacja, Medalistka, Arkadia, LG Jutta, KWS Dakotana, Plejada, Pokusa.

9. Woj. podkarpackie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Formacja, Euforia, Patras, Ostroga.

10. Woj. podlaskie: Artist, RGT Kilimanjaro, RGT Bilanz, Formacja, Bonanza.

11. Woj. pomorskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Hondia, Rotax, Euforia, KWS Spencer, Ostroga, Comandor, Delawar, Fakir, Plejada, RGT Metronom, SY Orofino.

12. Woj. śląskie: Artist, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Rotax, Formacja, Euforia, Patras, Belissa, KWS Spencer, Ostroga, Comandor, KWS Firebird, SY Orofino, Apostel, Błyskawica.

13. Woj. świętokrzyskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, Rotax, Formacja, Ostroga, Delawar, Fakir, Tytanika.

14. Woj. warmińsko-mazurskie: RGT Kilimanjaro, Hondia, Rotax, Owacja, KWS Spencer, LG Jutta, Tytanika.

15. Woj. wielkopolskie: Artist, RGT Kilimanjaro, Linus, RGT Bilanz, Hondia, Formacja, Patras, Belissa, Medalistka.

16. Woj. zachodniopomorskie: Artist, Linus, RGT Bilanz, Bonanza, Hybery F1, KWS Firebird, Rivero, Frisky.