W portach trwa wzrost cen
W portach 3 marca br. płacono:
- Za pszenicę konsumpcyjną 1700 zł/t;
- Za pszenżyto 1350 zł/t
- Za żyto konsumpcyjne 1350 zł/t;
- Za kukurydzę suchą 1500z ł/t;
Od 22 lutego zboża skupowane w portach podrożały:
- Pszenica + 400 zł/t
- Pszenżyto +250 zł/t
- Żyto konsumpcyjne +250 zł/t
- Kukurydza +350 zł/t
Do skupu w portach stoją kolejki sprzedających.
W skupach też podwyżki cen
W skupach od 22 lutego do 3 marca odnotowano duże wzrosty cen.
Notowano następujące ceny za zboża:
- Pszenica konsumpcyjna 1400-1600 zł/t (+200-300 zł/t),
- Pszenica paszowa 1300-1500 zł/t (+150-250 zł/t),
- Pszenżyto – 1110-1320 zł/t (+ 200 zł/t),
- Żyto konsumpcyjne 1100-1280 zł/t (+150 zł/t),
- Żyto paszowe 1000-1300 zł/t (+150 zł/t),
- Jęczmień konsumpcyjny 1300-1400 zł/t (+150 zł/t),
- Jęczmień paszowy 1200-1300 zł/t (+200 zł/t),
- Kukurydza sucha 1200-1400 zł/t (+250 zł/t),
WGT S.A.: Kupujących tylu co sprzedających
Na WGT S.A. kupujących było tylu, co sprzedających.
Odnotowano następujące ceny:
- Pszenicę konsumpcyjną sprzedawano po 1600-1950 zł/t, a kupujący proponowali po 1250-1600 zł/t.
- Pszenica paszowa była oferowana po 1400-1500 zł/t. Kupujący proponowali 1200-1350 zł/t.
- Żyto konsumpcyjne oferowano po 1200-1350 zł/t, a kupujących nie było.
- Żyto paszowe oferowano po 1000-1100 zł/t, a kupujących szukali go po 1030-1050 zł/t.
- Jęczmień konsumpcyjny oferowano po 1400-1450 zł/t, a kupujący chcieli go nabyć po 1250-1300 zł/t.
- Jęczmień paszowy oferowano do sprzedaży po 1100-1250 zł/t, a kupujący oferowali 1000-1100 zł/t.
- Owies paszowy sprzedawano po 850-900 zł/t, a kupujący oferowali 880 zł/t.
- Pszenżyto oferowano po 1100-1300 zł/t, a kupujący poszukiwali go po 1000-1100 zł/t.
- Kukurydza sucha była oferowana po 1500-1550 zł/t, a kupujących oferowali 1300-1360 zł/t.
Ceny wysokie, podaż niska
Według Zbigniewa Soleckiego z Giełdy Rolpetrol, ceny bardzo rosną, przy niskiej podaży, a w przypadku niektórych zbóż zupełnym jej braku. Sprzedający czekają na dalsze wzrosty cen.
- Pszenica paszowa z dostawą kosztowała 1470 zł/t
- Pszenica konsumpcyjna 1650 zł/t z magazynu.
- Kukurydza sucha 1350 zł/t z dostawą.
- Żyto konsumpcyjne z magazynu 1200 zł/t.
Komentarze