Moschus jest pierwszą odmianą elitarną zachodniej hodowli reprezentowanej przez IGP Polska oraz dystrybutora i jednocześnie producenta materiału siewnego Agrii, która uzyskała rejestrację w COBORU w Polsce.

- W dwuleciu badań rejestrowych odmiana pszenicy ozimej Moschus okazała się najlepszą ze wszystkich badanych rodów pszenicy ocenioną pod względem: zawartości białka, zawartości glutenu, gęstości ziarna, wyrównania ziarna oraz szklistości ziarna – podała firma.

W Polsce Moschus został wyróżniony jako Innowacyjny Produkt Rolniczy 2018. Odmiana ta występuje w ofercie Agrii pod Marką Nasiona Dalgety. Produkowana jest w standardzie technologii Nasiona Dalgety z zachowaniem rygorystycznych przepisów nasiennych oraz szczegółowej kontroli jakości na każdym z etapów produkcji.

- Do zaprawiania nasion odmiany Moschus używana jest zaprawa fungicydowa z półki premium, która oprócz szerokiego spektrum zwalczanych chorób oddziałuje również na dynamiczny i silny rozwój systemu korzeniowego. Dodatek polimeru wpływa na lepsze rozprowadzenie substancji czynnej zwartej w zaprawie nasiennej i tym samym skuteczniejszą ochronę – informuje firma.