Za oceanem zmiany tygodniowe notowań pszenicy były niezauważalne. Wzrost 1,7 proc. odnotowała wrześniowa kukurydza, podczas gdy soja z najbliższym terminem dostawy zamknęła tydzień na 2 proc. minusie.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt wrześniowy minimalnie potaniał w piątek (niespełna 0,1 proc.), wobec czego na koniec dnia został wyceniony na 272,8 dolarów/t.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania straciły na koniec tygodnia 0,4%, doprowadzając cenę ziarna do poziomu 249,6 dolarów za tonę.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Sierpniowa kukurydza osłabiła się w piątek o 2,7 proc. (6,5 euro/tonę). Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 234,5 euro. Był to ostatni dzień notowania kukurydzy z dostawą w sierpniu, a na jej miejsce od dziś na stronie publikować będziemy wartość kontraktu listopadowego, znajdującego się obecnie na poziomie ok. 205 euro/tonę.

Pszenica. Kontrakt listopadowy zakończył piątkowe notowania ceną o 1,25 euro/tonę niższą (0,6 proc.) niż w czwartek, wobec czego kupujący musieli zapłacić za ten towar 195,5 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w sierpniu zamknął piątkową sesję o 7 euro niżej (-1,6 proc.) niż poprzedniego dnia. Tona nasion została wówczas wyceniona na 420,5 euro/t.