W portach trwa skup zbóż
W portach 27 lipca płacono:
- Za pszenicę konsumpcyjną 1660-1690 zł/t, tydzień temu kosztowała 50 zł/t mniej;
- Za pszenżyto 1360-1375 zł/t, w ubiegłym tygodniu 60 zł/t mniej;
- Za żyto paszowe 1260-1280 zł/t, tydzień temu 60 zł/t mniej;
- Za kukurydzę (kontraktacja na październik) 1440-1460 zł/t, tydzień temu 10 zł/t mniej.
Skup w portach cieszy się dużym zainteresowaniem sprzedających.
W skupach wzrost cen transakcyjnych mniejszy niż w portach.
Notowano następujące ceny za zboża:
- Pszenica konsumpcyjna 1350-1500 zł/t,
- Pszenica paszowa 1350-1400 zł/t,
- Pszenżyto – 1240-1320 zł/t,
- Żyto konsumpcyjne 1160-1260 zł/t,
- Żyto paszowe 1120-1150 zł/t,
- Jęczmień konsumpcyjny 1250-1350 zł/t,
- Jęczmień paszowy 1150-1250 zł/t,
- Kukurydza sucha 1300-1400 zł/t,
- Owies paszowy 1000-1120 zł/t.
WGT S.A.: sprzedających i kupujących tylu samo
Odnotowano następujące ceny:
- Pszenicę konsumpcyjną sprzedawano po 1420-1500 zł/t, a kupujący proponowali po 1300-1350 zł/t.
- Pszenica paszowa była oferowana po 1350-1400 zł/t. Kupujący proponowali 1260-1400 zł/t.
- Żyta konsumpcyjnego nie oferowano, a kupujących szukali go po 1150-1180 zł/t.
- Żyto paszowe oferowano po 1250 zł/t, a kupujących szukali go po 1150-1200 zł/t.
- Jęczmień konsumpcyjny oferowano po 1200-1400 zł/t, a kupujących chcieli go nabyć po 1150-1200 zł/t.
- Jęczmień paszowy oferowano do sprzedaży po 1250-1300 zł/t, a kupujący oferowali 1100-1150 zł/t.
- Owies paszowy sprzedawano po 1200 zł/t, a kupujący oferowali 1050 -1100 zł/t.
- Pszenżyto oferowano po 1300-1400 zł/t, a kupujący poszukiwali go po 1200-1250 zł/t.
- Kukurydza sucha była oferowana po 1260-1350 zł/t, a kupujących oferowali 1100-1300 zł/t.
Żniwa w toku, ceny rosną
Według Zbigniewa Soleckiego z Giełdy Rolpetrol, ceny zbóż od początku żniw rosną. Trwa przywóz pszenicy i żyta z Ukrainy. Widoczne jest wstrzymywanie się producentów ze sprzedażą zbóż w oczekiwaniu na wzrost cen.
- Pszenica konsumpcyjna 1500 zł/t z dostawą.
- Kukurydza sucha 1300 zł/t z magazynu.
- Jęczmień paszowy 1200-1260 zł/t.
- Pszenżyto 1200 zł/t z magazynu.
- Żyto konsumpcyjne 1230 zł/t z magazynu.
Komentarze