Yamato 303 SE to kompozycja dwóch substancji czynnych: tiofanatu metylowego oraz tetrakonazolu. Preparat zaleca się stosować zapobiegawczo, interwencyjnie i wyniszczająco w zwalczaniu kompleksu chorób pochodzenia grzybowego w uprawie pszenicy ozimej i jarej, żyta, jęczmienia ozimego i jarego, już od początku fazy strzelania w źdźbło aż do końca fazy kłoszenia (BBCH 30-59).

Nowa etykieta środka zezwala w uprawie buraka cukrowego na stosowanie go nie tyko przeciwko chwościkowi, ale także można go używać do ochrony uprawy przed sprawcą brunatnej plamistości liści.

W rzepaku ozimym oprócz sprawców czerni krzyżowych, zgnilizny twardzikowej i szarej pleśni, etykieta Yamato 303 SE została poszerzona o możliwość zwalczania suchej zgnilizny kapustnych i mączniaka prawdziwego.

Preparat w roślinie ma działanie systemiczne i szybko przemieszcza się w tkankach chroniąc wszystkie jej organy przed infekcją. W etykiecie został doprecyzowany opis działania środka. Dzięki zawartości tiofanatu metylowego, który dobrze jest pobierany w niskich temperaturach, środek może być także stosowany w uprawach zbóż ozimych oraz rzepaku ozimego od wczesnej wiosny gdy temperatura powietrza przekracza 5 ᵒC.

W sezonie fungicydem Yamato 303 SE można wykonać maksymalnie 1 zabieg. W zależności od gatunku uprawy oraz zwalczanego patogena etykieta zezwala na stosowanie dawki preparatu w przedziale od 1,5 l/ha do 1, 75 l/ha. Zaleca się opryskiwanie drobnokropliste, z użyciem wody w ilości 200-400 l/ha.

Źródło: Sumi Agro Poland