Przed Polską postawiono bardzo trudne zadanie tranzytu ogromnych ilości surowców rolnych z Ukrainy, wręcz niemożliwych do zrealizowania. A przed nami czas żniw. Już mamy informacje, że z powodu napływu ziarna, które nie koniecznie trafia do krajów trzecich, a zostaje zakupione np. przez nasze paszarnie, obniżyły się ceny zboża. Pisaliśmy o tym, w tekście poniżej.

Ceny zbóż oferowane w internecie są konkurencyjne

Teraz okazuje się, że Internet zalewa fala ofert, gdzie ziarno, czy to pszenicy czy kukurydzy, sprzedawane  jest po konkurencyjnych cenach. Przypominamy, że na początku tego tygodnia tona pszenicy kosztowała w badanych przez nas skupach najmniej 1400 zł. A jeszcze niedawno średnio za ten sam surowiec można było dostać 1800 zł, a więc odnotowano spadki.

Jaka jest treść ogłoszeń internetowych?

Przede wszystkim dotyczy ona ofert sprzedaży pszenicy i kukurydzy, ale też pojawia się soja czy słonecznik. Zamieszczamy screeny z niektórych ogłoszeń poniżej.

AKTUALIZACJA: Dostaliśmy też informacje od firm skupowych z całej Polski, nawet w zachodnich regionach kraju, że codziennie otrzymują oni masę telefonów z ofertą zakupu ukraińskiego zboża. Dzwonią przedstawiciele firm ukraińskich, którzy oferują konkurencyjną cenę w porównaniu z tą jaka była jeszcze dostępna w naszym kraju, czyli dużo niższą. Liczy się dla nich sam kontrakt, odebranie surowca. Sprzedają wszystko.